Sık Sorulan Sorular

  • Özel Sağlık Sigortasında Sigorta Ettiren ile Sigortalının Farkı Nedir?

    Özel sağlık sigortasında sigorta ettiren ödemeyi yapan kişi yani, sigorta sözleşmesini yapan ve prim ödeme sorumluluğunu taşıyan kişidir; sigortalı ise sigortadan yararlanan, poliçede ismi geçen kişi ya da kişilerdir. Sigorta ettiren ile sigortalı aynı kişi olabileceği gibi, farklı kişiler de olabilir. Sigortalı herhangi bir hasar durumunda giderleri teminat altına alınmış kişidir. Sigortalı, menfaati başkası tarafından sigortalansa bile tazminata hak kazanan kişidir.

  • Anlaşmalı Sağlık Kurumları Listesine Nasıl Ulaşabilirim?

    Her sağlık sigortası şirketinin, farklı sağlık kurumları ile değişen oranlarda anlaşmaları bulunmaktadır. Özel sağlık sigortası kapsamında tedavi görecek olan kişiler, sağlık hizmetlerini anlaşmalı sağlık kurumlarında almaları daha avantalıdır. Sağlık hizmetinin anlaşmalı sağlık kuruluşlarından alınması durumunda, teminat kapsamındaki bütün ödemeler sigorta şirketi tarafından doğrudan hastaneye yapılır. Her sigorta şirketinin anlaşmalı oluduğu sağlık kuruluşu farklı olabileceği için tedavi için bir yere başvurmadan önce anlaşmalı sağlık kuruluşları listesi kontrol edilmelidir. Policem.com'dan özel sağlık sigortası alabileceğiniz sağlık sigortası şirketlerinin anlaşmalı sağlık kurumları listelerini sizin için Anlaşmalı Sağlık Kuruluşları sayfasında bir araya getirdik. Anlaşmalı sağlık kuruluşları listesine ulaşmak için tıklayın.

  • Neden Özel Sağlık Sigortası Teklifi Vermek için Bu Kadar Fazla Bilgi İstiyorsunuz?

    Özel sağlık sigortası teklifini birden fazla sigorta şirketinden online olarak görebilmeniz için sigorta sigortalanacak kişilere (sigortalılar) ait pekçok bilgiyi almamız gerekiyor. Her sigorta şirketi sağlık sigortası teklifi vermek için farklı bilgilere ihtiyaç duymaktadır. Sizlere tatminkar sayıda teklif üretebilmek için sigorta şirketlerinin ihtiyaç duyduğu bilgileri sizden alarak teklif üretebilmekteyiz. Aksi halde üretilen teklif gerçeği yansıtmayacak ve daha kötüsü yanıltıcı olacaktır. T.C. kimlik numarası ve diğer verilerin tamamı bu ihtiyaca yönelik olarak alınmaktadır.